Przejdź do treści

Prosty przekaz = zysk

Żeby w zalewie informacji, ofert i przy dużej konkurencji wyróżnić się na rynku, marki muszą się wyróżniać. Sama krzykliwość to za mało, bo zawsze znajdzie się ktoś inny, kogo będzie więcej i będzie bardziej widoczny. Dlatego firmy coraz częściej stawiają na jasną i prostą komunikację, żeby skuteczniej docierać do klientów. Jednym z narzędzi, które pomaga w tym procesie, jest indeks World’s Simplest Brands (WSB).

Co to jest indeks World’s Simplest Brands?

Indeks World’s Simplest Brands to przygotowywany corocznie przez firmę Siegel+Gale ranking, który mierzy, jak efektywnie marki komunikują się z klientami. Oceniane są następujące kryteria:

  • wpływ danej branży na upraszczanie życia,
  • łatwość korzystania z oferty firm i organizacji,
  • komunikacja:  przejrzystość przekazu, innowacyjność, odpowiedź na potrzeby klienta.

Co sprawdza indeks World’s Simplest Brands?

Przejrzystość komunikacji
Jednym z głównych celów indeksu jest promowanie klarowności w komunikacji. Marki o wysokich wynikach w rankingu potrafią przekazać swoje przesłanie w sposób prosty i zrozumiały dla jak największej grupy odbiorców.

Zrozumienie wartości marki
Indeks pomaga w zrozumieniu, jakie wartości reprezentuje dana marka. Marki z wysokimi wynikami są często kojarzone z prostotą, co może wpływać na pozytywne postrzeganie przez klientów.

Wzrost lojalności klientów
Prosta i konsekwentna komunikacja sprawia, że klienci lepiej poznają ofertę danej marki, co przekłada się na ich przywiązanie do niej oraz, rzecz jasna, na decyzje zakupowe.

Marki z najwyższym indeksem WSB

Od czasów pierwszej publikacji rankingu w 2010 roku najlepsze wyniki na świecie osiągnęły marki Lidl (w pierwszej dziesiątce we wszystkich 10 edycjach), Google (w pierwszej trójce w dziewięciu edycjach), McDonald’s i Amazon.

Postaw mi kawę na buycoffee.to